KAROANTOLOJİ KAROLARININ TEKNİK ÖZELLİKLERİ
Karoantoloji’nin desenli karo mozaikleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TS 213-1 EN 13748-1 standardına uygun olarak üretilmektedir.
Tamamı el yapımı olan desenli karo mozaikler mermer tozu ,çimento , doğal taş granülleri, kum ve ultra viole ışınlarına karşı dayanıklı renk pigmentlerinden oluşan hamurun yüksek basınçta preslenmesiyle elde edilir.
• Karoantoloji karoları, eski karolardan farklı olarak yüksek basınçla preslenir bu da karoların daha sert, emiciliğinin daha az olmasını sağlar.
• Kullanılan pigmentler ultra viole ışınlarına karşı dayanıklıdır.
• Döşeme işlemi kaliteli bir seramik yapıştırıcısı ile veya istenildiği taktirde harç ile yapıştırma yöntemi ile yapılır.
• Leke ve su geçirmezlik sağlayan, yüzeyde film tabakası oluşturmayan emprenye koruyucu mutlaka uygulanmalıdır.
• Yüzeyde film tabakası oluşturacak kimyasal cilaların kullanılması doğru değildir.
• Karoların temizlik ve bakımında asit içeren temizleyiciler asla kullanılmamalıdır.
Karoantoloji karoları, iç ve dış mekanlar, kamu alanları, otel, restoran, kafe, AVM gibi yoğun trafiğe maruz kalan ticari yapılar başta olmak üzere geniş kullanım alanına, yüksek sertlik derecesine sahip yer ve duvar kaplama malzemesidir. Karoantoloji yer ve duvar kaplamaları tüm iç mekanlarda, balkon, teras, kış bahçesi gibi doğrudan kara ve dona maruz kalmayan yerlerde kullanılabilir.
KAROANTOLOJİ KAROLARINI FARKLI KILAN ETMENLER
• Karoantoloji bünyesinde tasarımda konusunda uzman iç mimarlar, üretimin proseslerinin planlanıp takip edilmesinde mühendisler, üretimin müşteri memnuniyetine dayalı gerçekleştirilmesini sağlayan teknik adamlar ve zanaatı bir sanatçı tutkusuyla gerçekleştiren ustaların yer aldığı genç dinamik bir firmadır.
• Kesintisiz yürüyen AR-GE ve laboratuvar çalışmaları, ve kalıp üretim bölümü vb işlemler ile sürecin hiçbir aşamasını rastlantıya bırakmaz. Ürünlerin boyut ve kalınlıkları, renk katmanı kalınlığı vb dünyada aynı işi yapan firmalarınkilere kıyasla standart hale getirilmiştir.
• Karo üretimi hem estetik yetkinlik, hem ustalık, hem mühendislik hem de özen gerektiren bir iştir. Renklerin hazırlanmasından, terkibinin ayarlanmasına, kalıba dökme işleminden kürlenmesine, kurutulmasından ambalajına ve hatta döşemesinden silim-cila ve emprenye işlemlerine kadar son derece dikkatli ve bilinçli yönetilmesi gereken bir süreçtir. Bu süreci iyi yönetme bilgi ve becerisine sahip olunmayınca, sonuçta oluşacak olan Bisküvi gibi gevşek, kir emme özelliği yüksek, basınç dayanımı düşük, çabuk aşınan, birkaç ayda kirlenip temizlenemez hale gelen, desenleri kaymış, boya katmanı incecik renkleri solmuş ve kılcal çatlaklarla dolu bir zemin sürpriz olmamalıdır.

WhatsApp chat