Sipariş vermenin binbir yolu


*****DESENİ SEÇEYİM KAROANTOLOJİ YAPSIN

Web sayfamızda ürünler kısmında bulunan desenli karo çinilerden bir veya birkaç desen seçin, desen kodunu not edin , satın almayı düşündüğünüz m2 miktarını, döşeme yapmak istediğiniz alanın ölçüleri ve krokisini(krokiyi bizle paylaşırsanız tasarım ekibimiz seçtiğiniz desenli karoların birkaç değişik renk kombinasyonunu krokinize bilgisayar ortamında döşemesini yapar böylelikle seçtiniz desenin döşeme yapacağınız yerde aşağı yukarı nasıl duracağını görmüş olursunuz) belirleyip bize info@karoantololoji.com mail adresi üzerinde ulaşırsanız size fiyat teklifi ve krokinize uygun birkaç görsel çalışma ile kısa sürede geri dönülecektir. Detaylı bilgi için 0532 480 09 79

*****BENİM EVİMDE BENİM DESENİM OLSUN

İstediğiniz desenin bir fotoğrafı, taslak bir çizimi, istediğiniz tasarımın bir tarifini ve taleplerinizi info@karoantoloji.com adresine yollarsanız. KAROANTOLOJİ Tasarım ekibi sizin deseninizi bilgisayar ortamında kalıbı yapılacak şekilde tasarlar, kalıphanemizde kalıbı yapılır ve size özel desen üretimi yapılır. Detaylı bilgi için 0532 480 09 79

*****STOKTAN ALAYIM HEMEN GELSİN

Stoğumuzda bulunan desenli karolardan almak isterseniz; desenli karonun kodunu (örneğin K22-KL-01) ve ihtiyacınız olan metraj bilgisini info@karoantoloji.com adresinden veya whatsapp numaramızdan (+9 0532 480 09 79) iletirseniz fiyat teklifimizle hemen cevap verebiliriz.

*****KAROANTOLOJİ DESENLERİ ÇOK GÜZEL AMA RENKLERİ BEN SEÇEYİM

Size özel renk çalışması için elinizde bulunan ufak bir numune parçasını veya renk kodunu bize info@karoantoloji.com mail adresinde iletirseniz size özel renk çalışması yapılacaktır. Detaylı bilgi için 0 532 480 09 79

*****KAROANTOLOJİ GELSİN ÖLÇSÜN BİÇSİN YAPSIN...

Projenizle ilgili yerinde bilgi ve çalışma yapmak isterseniz bize mail ya da telefonla ulaşırsanız saha çalışmasında olan arkadaşlarımız sizi bir kaç numuneyle ziyaret edip bilgilendirme teknik bir çalışma yapacaktır. Daha hızlı ve detaylı bilgi için 0532 480 09 79

Soru cevap Bölümü


Desenli karo çini nedir ?

Desenli karo çini 19.yy da çimento, mermer tozu, agrega ve boyanın desen kalıbına dökülüp, preslenmesiyle yapılan Fransa’dan tüm dünyaya yayılan, tipik bir Akdeniz malzemesidir. Karoantoloji’nin desenli karo mozaikleri ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve TS 213-1 EN 13748-1 standardına uygun olarak üretilmektedir. Tamamı el yapımı olan desenli karo mozaikler mermer tozu ,çimento , doğal taş granülleri, kum ve ultraviole ışınlarına karşı dayanıklı renk pigmentlerinden oluşan hamurun yüksek basınçta preslenmesiyle elde edilir.

Desenli karo çini nerelere döşenir?
Klasik Desenli karo 46Desenli karo çini evin salon, mutfak , banyo, antre, teras ve diğer her bölümünde zeminde ve duvarda ; doğal bir malzemenin uygulanması rahatlığıyla döşenebilir. Kimi zamanda tarihin beşiğinden taşıdığı motifleri ile kimi zaman modern çizgileri ile desenli karo çiniler ( mozaikler) kullanıldıkları yapıyı zenginleştirmekte ve aynı zamanda duru bir görüntü sağlamaktadır.
Seramik ile Karo arasındaki fark nedir?

Seramik, bileşiminde değişik türde silikatlar, alüminatlar ve bir miktar metal oksitler ile alkali ve toprak alkali bileşikler bulunan bir malzemedir. İçinde yüksek oranda Silis ve alüminatlar ihtiva eder. Kullanılan yüzeyindeki renkli tabaka mikron derecesinde olup çizilme darbe vb. durumlarda telafisi olmamakta mutlaka yeni bir tadilat ile değiştirilmek zorunluluğu doğurmaktadır.

Karoantoloji karoları doğal mermer tozu agrega taştozu ve doğal renklendiricilerden oluşmaktadır. Isıl işlem görmez ve kimyasal bir reaksiyon sonucu elde edilmezler. Diğer yandan Karoantoloji çalışan sağlığı açısından zararlı olduğu ispatlanmış silis dumanı ( veya silis kumu )kullanmaz. Desenli karo çini ile seramiği ayıran en önemli özellik karo çini’de kullanım yüzeyinde desen 5 mm ye kadar karonun içine doğru ilerler. Bu sayede zamanla oluşabilecek darbe çizilme v.b. etkilerden rahatlıkla korunmuş olur.

Desenli karo çini doğal malzemeden mi üretilir? Sağlığa zararlı bir yanı var mıdır?
Eski rum karoları nasıl yapılırdıDesenli karo çini 1850”lerde kullanılan doğal malzemesi ile şimdi Karoantoloji bünyesinde üretilmektedir.

Desenli karo çini herhangi bir kimyasal katkı kullanılmadan doğal mermer tozu, taştozu ve agregadan ve en önemlisi ısıl işlem görmeden üretilmektedir.

Sağlığa zararlı bir yanı yoktur.

KAROANTOLOJİ olarak yaptığımız işin geçmişini, maneviyat ve sanatsal boyutunu korumak, doğaya sanata ve tarihe karşı olan sorumluluğumuzdur.

Karo Çinide Hangi Desen ve Modelleri Yaptırabilirim ?

Web Sayfamızda ürünlerimiz bölümünde yüzlerce çeşit desen arasında tercih edilebildiği gibi , dilerseniz kendi tasarımınızı da karo modeline uygulanmak üzere tasarım ekibimize sunabilirsiniz.

Herhangi bir desende istediğiniz rengi kullanabilmeniz de cabası…..

Ve en önemlisi kendi tasarımlarınızı karo üzerinde desen olarak istediğinizde bunun için kalıp bedeli almıyoruz, çünkü yeniyi sizin kadar seviyoruz …

Desenli Karo Çini Fiyatı Nedir ?

Desenli Karo Çiniyi değerli yapan; her bir karonun tek tek elle üretilmesidir ve bu da ustalık, tecrübe , sabır gerektiren bir ehliyetin konusudur. 

Karoantoloji çalışanlarını sürekli eğiterek geliştirme bilincindedir.

Desenli Karo Fiyatları üretilen desenin zorluk derecesine ve kullanılan boya çeşidine göre değişmektedir. İlgilendiğiniz modeldeki karo çini ( Karo Mozaik ) hakkında fiyat bilgisi almak için satış ekibimize ulaşmanız yeterli olacaktır. Size en uygun karo çini fiyatı yanında düşük maliyetli projeler sunmaktan her zaman memnuniyet duyacağız.

Karosiman Nedir ?
Ülkemize ilk kez, Avrupa ile ticari ve kültürel bağlarını sürdüren Levantenlerin evlerinde kullanılarak giren karosiman, 19. yüzyılın son çeyreğine doğru, özellikle Selanik ile bağlantılı Rum zanaatkârlar sayesinde, ülkemizde desenli karo istanbul ve İzmir şehirlerinde başta olmak üzere üretilmeye başlanmıştır. Nitekim malzemenin Rum karosu adıyla da anılması bundandır. Rumlar dışında, yapı zanaatlarındaki maharetleri bilinen Ermeni ustalar da karosiman üretimi yapmışlardır.

KAROANTOLOJİ stoklarında birçok karosiman deseni döşenmeye hazır bulunmaktadır. Karosiman karoları sistre gerekmeksizin döşenir.

Desenli Karo çini kullanım ömrü ne kadardır ?

Desenli karo çini tüm modellerinin kullanım ömrü uygulanacak binanın ömrü ile aynıdır. Bugün çeşitli tarihi binalarda ilk günkü parlaklığıyla hala yaşıyor olmaları buna en sade/belirgin kanıttır.

Desenli karo çini; seramik gibi baskı değildir. Desen katmanı 6-8 mm kadar kalın bir tabakadır ve taşıyıcı kısmı ise 10 mm üzerindedir. Dolayısıyla hem sağlam hem de aşınmaz özelliği ile yıllarca rahatlıkla dayanabilmektedir.

Karo çini ölçüleri ve formları standart mı ?
En sık kullanılan Desenli karo çini formu 20×20 cm olmakla birlikte , 25 x 25 cm , 30 x 30 cm , 40 x 40 cm kare formda veya Düzgün altıgen , sekizgen formlarında da üretilebilmektedir.

Desenli Karo Çini nasıl döşenir ?
  • Desenli Karo çini döşeme, genel hatları ile seramik döşemeye benzese de gerçekte çok farklı ve ustalık gerektiren bir iştir. Bu nedenle KAROANTOLOJİ her müşterisine uygulama talimatını ürün ile birlikte vermektedir. Bu kitapçık; Karonun döşeneceği yüzeyin hazırlanması, karoların hazırlanması, döşeme koşulları, yapıştırma teknikleri, derz boşluğu, derz dolgu seçiminde dikkat edilecek hususlar, döşeme sonrası temizlik ve bakımı gibi birçok bilgiyi içermektedir.
Karoantoloji kataloğunda olmayan bir desende karoyu üretir mi ?
Bu durum iki şekilde olmaktadır.

  1. Mevcut yapıda döşenmiş eski renkli taşlar veya desenli karolar olabilir. Bu durumda tasarım ekibimiz mümkünse bir örnek alır ve kullanılan malzeme hamurunun içeriğini belirler ve orjinaline en yakın numune üretimi için süreci başlatır. Bu durum restorasyon işleminin başlangıç noktasıdır. Alınan örneğe en yakın numunenin sağlanması aşamasından sonra üretim başlatılır.
  2. Müşterimiz kendi tasarımda bir karo isterse , bu tasarıma uygun kalıp üretimi Karoantoloji bünyesinde bulunan kalıp atölyesinde imal edilir ve belirlenen renklerde üretim gerçekleştirilebilir.

Her iki durumda da müşterimizden kalıp ücreti almıyoruz, çünkü yeniyi ve farklıyı seviyoruz ve paha biçilemez buluyoruz.

1 m2 de kaç adet karo bulunur ?
20 x 20 cm karoların tercih edilmesi durumunda 1 m² de 25 adet karo bulunmaktadır. Ancak diğer formlarda karoların her biri için karonun toplam alanına bağlı olarak 1 m² alan için farklılık göstermektedir.

Karo çini uygulamasının yapılacağı alanın ölçülerinin tasarım ekibimizle paylaşmanız durumunda projeniz 2D ve dilerseniz 3D olarak görselleştirilecektir.

Ayrıntılı bir şekilde fiyatlandırması yapılacağından kuşkunuz olmasın.

Karoantoloji bulunduğum bölgeye desenli karo satışı yapabilir mi?
Karoantoloji yurt içi ve yurt dışı her bölgeye ürün satışı yapabilmektedir.

 

Gaziantep Desenli Karo çini Yalova Desenli Karo Çini Adapazarı Desenli Karo Çini Bozcaada Desenli Karo Çini Çeşme Desenli Karo Çini Kıbrıs Desenli Karo Çini Diyarbakır Desenli Karo Çini Kayseri Desenli Karo Çini Malatya Desenli Karo Çini Ankara Desenli Karo Çini Antalya Desenli Karo Çini Alanya Desenli Karo Çini Bodrum Desenli Karo Çini Adana Desenli Karo Çini Eskişehir Desenli Karo Çini Mersin Desenli Karo Çini Bursa Desenli Karo Çini Çanakkale Desenli Karo Çini Denizli Desenli Karo Çini Edirne Desenli Karo Çini İstanbul Desenli Karo Çini İzmir Desenli Karo Çini İzmit Desenli Karo Çini Konya Desenli Karo Çini Muğla Desenli Karo Çini Samsun Desenli Karo Çini Şanlıurfa Desenli Karo Çini Trabzon Desenli Karo Çini

WhatsApp chat